Přesně tohle je pro tyto „pazdráty“ naprostý ráj, ve kterém se oni pomyslně válejí jako svině v bukvicích. A nezajištěný počítač? No to je něco jako nalézt zlatou žílu. Experti na bezpečnost tvrdí, že počet útoků vzroste denně až o jeden milion.
První útoky byly v Pchjongčchangu zaznamenány už při slavnostním zahájení. Spousta hackerů se začala navážet do všeho co s ním souviselo a pokusilo se tak vyřadit z provozu všechna zařízení. Převážně šlo o tzv. DDoS útoky. Ten je založen na principu přetížení, budu-li se to snažit vysvětlit co nejvíce pochopitelnou formou. To se prostě pokusí co nejvíce počítačů, řádově přes stovky tisíc, napojovat na jeden server a ten to nestíhá. Takže následně kvůli tomuto přetížení spadne a je vymalováno. Pro toho, kdo se chce podívat bude server až do nápravy nedostupný. Toto potvrdili i zástupci Mezinárodního olympijského výboru a také potvrdili bezúspěšnost tohoto pokusu. Ostatně, jak informoval Mohamad Amin Hasbini, bezpečnostní analytik ve společnosti Kaspersky Lab, tyto akce hackery lákaly a lákat budou.
Do spletitostí internetových útoků se můžete dostat i vy, aniž jste opustili republiku a sledujete vše jen z domu. I vám může být podstrčen vir a jste tam, kde jste být nechtěli. Samozřejmě, že lze snížit riziko na absolutní minimum dodržováním bezpečnostního desatera o kterém jsem psal posledně. Pár nej zásad si dovolím zopakovat. Takže mimo jiné nikdy neotevírejte maily ani přílohy ani nic od odesílatele kterého neznáte a nic od něj nečekáte. Nikdy nezadávejte své osobní údaje s hesly a už vůbec ne na neověřených stránkách. Samozřejmostí je kontrola aktualizací vaším počítačem a kontrola antiviru.
A pak spousta drobností, které je prostě dobré dělat a dodržovat. Hackeři jsou stále zkušenější a lepší. Bodejť by nebyli, když na posledních čtyřech olympijských hrách provedli dohromady přes jednu miliardu zákeřných útoků.